C# - DateTime Kullanımı ve Gösterimleri

C# - DateTime Kullanımı ve Gösterimleri

DateTime tarih ve saat bilgisini içinde tutan bir değişken tipi olarakta kullanılır ama asıl kullanım alanı bence tarih ve saat bilgisinin çekilmesine ve tarih, saat bilgisi üzerinde değişlikler yapılmasına yarar. Web ve Masaüstü programlarımız da genelde tarih bilgisini tutarız ve bu tarih bilgilerini DateTime üzerinde çekip DateTime değişkinin içine atarız.

İncele
C# - Math Kütüphanesi

C# - Math Kütüphanesi

Math kütüphanesi kullanıcıların matematiksel işlemlerini daha hızlı yapması için oluşturulmuştur. Math kütüphanesi içinde yer alanları aşağıda tabloda veriyorum inceleyip uygulayabilirsiniz.

İncele
C# - Değişken Nedir ? Nasıl Tanımlanır ?

C# - Değişken Nedir ? Nasıl Tanımlanır ?

Değişkeni şöyle tanımlayabiliriz aslında program açılışında atanan değerleri kendi içinde barındıran veya kullanıcı tarafından atanan verileri içinde tutandır. Değişkenlerin türleri vardır nasıl diye soracak olursanız biz konuşurken sözel ifadeler ile konuşuruz ama matematiksel işlem yaparken sayısal ifadeler ile işlem yaparız işte burada değişkenler işin içine giriyor.

İncele
C# - Nedir? Neler Yapılabilir?

C# - Nedir? Neler Yapılabilir?

C#, hakkında birçok makale vardır internet üzerinde bunların kimisi C#’ın C ve C++’tan türediğini kimisi ise C#’ın Java ve C++’tan esinlendiği ve bazı özelliklerinin benzerlik gösterdiğini belirtmiş. Benim ise bu konu hakkındaki bilgim şu şekilde C#, C++ ve Java’dan esinlenerek oluşmuş ve ilerleyen dönemlerde ise Java’nın C#’tan etkilenmeye başladığını biliyorum.

İncele
 1